Početna stranica » Učenički dom » Novosti - učenički dom

Novosti - učenički dom

Povratak učenika u učenički dom očekuje se u nedjelju nakon 15 sati. Sretan put i vidimo se uskoro!

Ovo smo polugodište unutar učeničkog doma na različite načine obilježili neke od važnijih datuma i dana. Na taj smo način nastojali podići svijest učenika o važnosti brige o sebi, kvalitetnim međuljudskim odnosima, uvažavanju različitosti, poštovanju i zahvalnosti. U provedbu prigodnih aktivnosti uključili smo i učenike te relevantne stručnjake iz određenih područja. U nastavku su nabrojani obilježeni dani, a niže priložene fotografije nekih aktivnosti. Svjetski dan mentalnog zdravlja (10.10.) Međunarodni dan djevojčica (11.10.) Dan zahvalnosti za plodove zemlje (12.10.) Svjetski dan hrane (16.10.) Svjetski dan jabuke (20.10.) Svjetski dan romskog jezika (5.11.) Svjetski dan ljubaznosti (13.11) Međunarodni dan za toleranciju (16.11.) Svjetski dan sprečavanja zlostavljanja djece (19.11.) Međunarodni dan dječjih prava (20.11.) Međunarodni dan za uklanjanje nasilja nad ženama (25.11.) Mjesec borbe protiv ovisnosti (15.11.-15.12.)

ss-marusevec-obiljezavanje-datuma-22 (8)
ss-marusevec-obiljezavanje-datuma-22 (1)
ss-marusevec-obiljezavanje-datuma-22 (6)
ss-marusevec-obiljezavanje-datuma-22 (5)
ss-marusevec-obiljezavanje-datuma-22 (3)
ss-marusevec-obiljezavanje-datuma-22 (2)
ss-marusevec-obiljezavanje-datuma-22 (4)
ss-marusevec-obiljezavanje-datuma-22 (3)
ss-marusevec-obiljezavanje-datuma-22 (4)
ss-marusevec-obiljezavanje-datuma-22 (1)

Pozivamo Vas na Božićni koncert u našoj velikoj dvorani u nedjelju 18.12. u 19 sati. Izvođači će biti ŽVS Kaliope, zbor Župe sv. Jurja Maruševec, ŽVS Župe sv. Jurja Maruševec i zbor Kršćanske adventičke crkve Maruševec. Nakon koncerta za sve prisutne će biti pripremljen domjenak.

Koncert

Još od drugog polugodišta prošle školske godine naši učenici iz Doma na tjednoj bazi volontiraju u Varaždinskim Toplicama gdje su smještene izbjegličke obitelji iz Ukrajine. U suradnji s ADROM, naši učenici pomažu u provođenju radionica koje animiraju izbjegličku djecu, i pomažu im u učenju jezika.

ss-maruseves-volontiranje 2022 (1)
ss-maruseves-volontiranje 2022 (2)
ss-maruseves-volontiranje 2022 (3)
ss-maruseves-volontiranje 2022 (4)
ss-maruseves-volontiranje 2022 (5)
ss-maruseves-volontiranje 2022 (6)
ss-maruseves-volontiranje 2022 (7)
ss-maruseves-volontiranje 2022 (8)
ss-maruseves-volontiranje 2022 (9)
ss-maruseves-volontiranje 2022 (10)
ss-maruseves-volontiranje 2022 (11)
ss-maruseves-volontiranje 2022 (12)
ss-marusevec-volontiranje 2022 (13)
ss-marusevec-volontiranje 2022 (14)

Početkom školske godine, na inicijativu bivših učenika Škole i Doma, na školskom su se igralištu
okupili neki bivši i sadašnji učenici i učenice te zajedno s odgajateljem Petrom zaigrali nogomet. Bila
je to prilika za ponovno druženje i oživljavanje starih uspomena. Iznimno smo radosni što nam vrlo
često u posjet dođu mnogobrojni bivši učenici i učenice, a osobito je lijepo vidjeti ih okupljene u
većem broju u zajedničkim aktivnostima s učenicima koji se trenutno školuju i žive na našem
kampusu. Neka je takvih sastanaka što više!

ss-marusevec-novost-okupljanje-ucenika-1
okupljanje ucenika 2

Ove je školske godine u Učenički dom upisano 23 učenika prvih razreda. Kao dio posebnog programa Adaptacije, stručna suradnica psihologinja učenike je odvela na izlet u Varaždin s ciljem upoznavanja grada i njegovih znamenitosti te međusobnog druženja i upoznavanja. Učenici su sudjelovali i na tri posebne adaptacijske radionice u organizaciji stručne suradnice, ali i na radionicama i aktivnostima koje su provodili njihovi matični odgajatelji na sastancima odgojnih skupina. Manja skupina zainteresiranih učenica posjetila je i varaždinske Barokne večeri. Sa zadovoljstvom možemo reći da su se učenici prilično brzo adaptirali na novo okruženje, međusobno povezali te ostvarili dobar odnos s djelatnicima doma. Veselimo se njihovom daljnjem napretku, svim uspjesima i zajedničkoj suradnji u nastavku školske godine, odnosno do kraja njihovog srednjoškolskog obrazovanja.

posjet varazdinu 1
posjet varazdinu 2
posjet varazdinu 8
posjet varazdinu 7
posjet varazdinu 5
posjet varazdinu 6
posjet varazdinu 3
posjet varazdinu 4
logo-text-ss-marusevec

Srednja škola u Maruševcu s pravom javnosti

Maruševec 82
42243 Maruševec
Hrvatska, EU

©2023 Srednja škola u Maruševcu. Sva prava pridržana.